Головна  →  Прийміть дитину у родину

Прийміть дитину у родину

Зміни одне життя – подаруй дитині родину

Останніми роками  зменшилась кількість родин, до яких беруть дітей-сиріт. Звичайно, життєві негаразди, ведення бойових дій, інфляція тощо не сприяють проявам вищої гуманності – змінити життя дитини на краще. Але не слід забувати, що діти – майбутнє нашої держави й саме вони, з часом, забезпечуватимуть нашу старість.

В інтернатних закладах України мешкають чимало наших маленьких співгромадян, яким держава надала статуси дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та влаштувала у ці заклади, де вони проводять своє дитинство. Діти їх називають просто – сиротинці.
Не лише держава, але й різні благодійні фонди опікуються маленькими українцями. Наприклад у благодійному фонді «Зміни одне життя – Україна» діє фактично однойменна благодійна програма  «Зміни одне життя». Автори цієї програми  відзнімають відеосюжети про дітей та розповсюджують, поки їх не побачать та ними не зацікавляться можливі майбутні батьки.

Також прісля влаштування дітей-сиріт до нових сімей, із батьками проводяться навчально-виховні заходи аби збільшити їхній рівень знань щодо специфіки виховання дітей-сиріт та надається можливість отримувати психологічну та юридичну консультації. З цією метою проводяться регулярні онлайн вебінари досвідченими тренерами та психологами. Вся ця діяльність як раз і лягла в основу благодійної програми «Зміни одне життя».

Що стосується Дніпровського району столиці, то маленькими дніпровчанами з таким особливим статусом опікуються фахівці служби у справах дітей та сім’ї Дніпровської райдержадміністрації. Ось її адреса: 02192, Київ, вул. Жмаченка, 10, т. 543-08-13. Очолює службу Олексій Поліщук. Потенційні батьки, звертайтеся до цієї структури і отримаєте повну консультацію й допомогу в здійсненні благородної місії надання дитині-сироті шансу отримати родину. Адже якщо кожна людина змінить на краще хоча б одне дитяче життя, наша держава неодмінно стане кращою.  

Адреси інших закладів столиці, де опікуються дітьми-сиротами, знайдете на знімках у фотоальбомі.

Ростислав 14 років

Микита 5 років

Максим 12 років

Ілля 17 років

Єва 13 років

Дмитро 6 років

Володимір 13 років

 

Віктор 10 років

Богдана 8 років

 

Усиновлення – це прийняття усиновлювачем в свою сімю дитини на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду. 

         Громадяни України, які бажають усиновити дитину, звертаються з письмовою заявою про взяття їх на облік кандидатів в усиновлювачі до служби у справах дітей за місцем проживання.

         До заяви додаються такі документи: 

1)  копія паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;

2)  довідка про заробітну плату за останні шість місяців або копія декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчена органами державної податкової служби;

3)  копія свідоцтва про шлюб, укладений в органах реєстрації актів цивільного стану, якщо заявники перебувають у шлюбі;

4)  висновок про стан здоров’я кожного заявника, складений за встановленою формою;

5)  засвідчена нотаріально письмова згода другого з подружжя на усиновлення дитини (у разі усиновлення дитини одним з подружжя);

6)  довідка про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника, видана органами внутрішніх справ за місцем проживання заявника;

7)  копія документа, що підтвержує право власності або користування житловим приміщенням.

        У разі усиновлення дитини одним з подружжя висновок про стан здоров’я та довідка про наявність чи відсутність судимості подаються кожним з подружжя. 

 УСИНОВЛЕННЯ ОДНИМ З ПОДРУЖЖЯ ДИТИНИ ДРУГОГО З ПОДРУЖЖЯ 

        Усиновлення одним з подружжя дитини другого з подружжя здійснюється за місцем проживання дитини.

        Для усиновлення дитини те з подружжя, хто бажає її усиновити, звертаються з відповідною заявою до служби у справах дітей за місцем проживання дитини.

        До заяви додаються такі документи:

1)  копія паспорту або іншого документа, що посвідчує особу;

2)  копія свідоцтва про шлюб;

3)  висновок про стан здоров’я заявника;

4)  довідка про наявність чи відсутність судимості, видана органами  внутрішніх справ за місцем проживання заявника;

5)  копія свідоцтва про народження дитини;

6)  письмова згода батьків на усиновлення, засвідчена нотаріусом, або згода того з подружжя, дитину якого усиновлює інший з подружжя, та документ, який засвідчує відсутність другого з батьків дитини (копія свідоцтва про смерть або довідка про смерть, видана органом реєстрації актів цивільного стану, копія рішення суду про позбавлення батьківських прав, про визнання недієздатним або безвісно відсутнім, довідка з органу реєстрації актів цивільного стану щодо запису відомостей про батька дитини тощо);

7)  засвідчена нотаріально письмова згода заявника, який є іноземцем, на отримання інформації про нього в Генеральному секретаріаті Інтерполу та правоохоронних органах держави, громадянином якої є іноземець, та держави, на території якої він проживає (у двох примірниках);

8)  висновок компетентного органу країни проживання, який підтвержує можливість заявника бути усиновлювачем (подається у разі, коли усиновлювач проживає за межами України).

Версiя для друку

 

 



МАПА УКРИТТІВ

ПУНКТИ НЕЗЛАМНОСТІ

 

 

Повідомлення про корупцію