Головна  →  Новини  →  12 грудня 2017

Колегія: запобігання корупції, культурне життя району та робота з багатодітними родинами

Колегія: запобігання корупції, культурне життя району та робота з багатодітними родинами

Сьогодні під головуванням очільника району Петра Онофрійчука відбулося останнє в цьому році засідання колегії Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації. Про стан дотримання вимог Закону України «Про запобігання корупції» в Дніпровській райдержадміністрації доповів завідувач сектору взаємодії з правоохоронними органами та з питань запобігання і виявлення корупції Віктор Мірошниченко.

Доповідач відзначив, що протягом поточного року проводилась відповідна робота, яка ґрунтувалась на запобіганні корупції, що, у першу чергу, передбачає чітке знання нормативно-правової бази та середовища (оточення) перебування учасників того чи іншого процесу. В зв’язку з цим проводились семінари відповідної тематики, робочі наради з уповноваженими особами самостійних структурних підрозділів з питань запобігання та виявлення корупції, на яких наголошувалось, крім іншого, й про необхідність приведення робочої документації підрозділів до вимог керівних документів. Також, з метою забезпечення доброчесності працівників, був затверджений та виконується “План заходів щодо запобігання корупції у Дніпровській районній в місті Києві державній адміністрації на 2017 рік”. Окрім цього на робочих нарадах у голови райдержадміністрації розглядались питання щодо своєчасності подання декларацій особами, уповноваженими на виконання функцій держави за 2016 рік; стану виконання Плану заходів щодо запобігання корупції, Рамкової програми управлінських реформ та впровадження заходів із запобігання корупції для міста Києва. Також на офіційному субвеб-сайті Дніпровської РДА постійно та оперативно оприлюднюється інформація відповідної тематики. Наприкінці доповіді Віктор Мірошниченко наголосив на тому, що, в цілому у райдержадміністрації забезпечено дотримання вимог антикорупційного законодавства, рішення судів про притягнення працівників до адміністративної, кримінальної відповідальності за вчинення корупційних правопорушень не надходили.

Про виконання плану заходів, передбачених Комплексною міською цільовою програмою «Столична культура 2016-2018 років» доповіла начальник управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Дніпровської райдержадміністрації Оксана Шуригайло. Вона акцентувала увагу на тому, що діяльність Управління спрямована на модернізацію закладів культури, впровадження інноваційних методів роботи, розвиток аматорської творчості, традиційного та сучасного мистецтва, підтримку талановитої молоді та обдарованих дітей, реалізацію культурно-мистецьких та культурологічних заходів, залучення громадських ініціатив до участі в культурно-мистецьких проектах, зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури, впровадження енергозберігаючих технологій, збереження та популяризацію історико-культурної спадщини.

Довідково.

Культурне обслуговування населення Дніпровського району здійснюють заклади культури, підпорядковані управлінню культури, туризму та охорони культурної спадщини, а саме:

 • 6 шкіл естетичного виховання;
 • 18 публічних бібліотек Централізованої бібліотечної системи Дніпровського району м. Києва;
 • Центр культури та мистецтв Дніпровського району м. Києва;
 • театр української традиції "Дзеркало" та централізована бухгалтерія.

Також, культурно-дозвіллєві потреби населення задовольняють 9 установ культури та функціонують місця масового відпочинку різних форм власності, а саме:

 • 3 кінотеатри (комунальної власності);
 • 3 театри - Київський державний академічний театр драми та комедії (Броварський проспект, 25), КЗ "Театрально-видовищний заклад культури "Київський муніципальний академічний театр ляльок на лівому березі Дніпра" (вул. Миропільська, 1), Театр українського фольклору "Берегиня" (вул.Серафимовича,3);
 • клуб "Енергетик" (вул.П.Усенка,3);
 • 2 парки культури та відпочинку -"Гідропарк" (острів Передмістова слобідка, 1) і "Перемога" (бульвар Перова, 2);
 • Торгівельно-розважальні центри приватної форми власності (Скай-мол, Квадрат, Комод).

Також доповідач відзначила, що невід’ємною частиною роботи управління є проведення районних культурно-мистецьких районних заходів, направлених на збереження та відродження традицій українського народу, організацію змістовного культурного дозвілля мешканців району та гостей столиці. Так, за звітній період Управлінням, спільно з закладами культури, проведено 1398 заходів з відзначення державних свят, пам’ятних історичних дат та ювілеїв видатних діячів, проведено фестивалі та конкурси.

Зупинившись на питанні фінансування галузі «Культура», Оксана Шуригайло проінформувала, що загалом за 11 місяців поточного року галузь профінансовано на суму 58,5 млн. грн, в тому числі: на ремонт закладів культури району використано кошти в сумі - 4,3 млн. грн.; покращено матеріально-технічну базу закладів культури району на суму - 1,6 млн. грн.; заробітна плата та нарахування на неї - 53,2 млн. грн.; енергоносії - 2,0 млн. грн.; проведення свят - 384,7 тис. грн.

Окремо та більш розгорнуто, розповідаючи про заклади культури підпорядковані управлінню культури, туризму та охорони культурної спадщини, доповідач серед іншого відзначила, що:

- сьогодні 2987 учнів навчаються в школах естетичного виховання району. Вихованці цих закладів посідали призові місця, ставали переможцями конкурсів, фестивалів, отримували дипломи, грамоти, заохочувальні призи, приймали участь та отримали призові місця в міжнародних (45 конкурсів), Всеукраїнських (51 конкурс) та міських (42 конкурс) конкурсах і фестивалях. 3-м талановитим учням шкіл естетичного виховання у 2017 році вручено стипендії голови Київської міської державної адміністрації;

- мережа публічних бібліотек в Дніпровському районі становить:10 бібліотек для дорослих, 2 юнацькі бібліотеки, 6 дитячих бібліотек. Бібліотечними установами району у поточному році передплачено 3549 прим. періодичних видань на суму 217 277 грн; фонд бібліотек на 01.10.2017 року складає 475801 примірник. Бібліотеками у 2017 році було організовано 1338 заходів, які відвідали 26887 мешканців Дніпровського району (літературні вечори, конкурси,  години пам'яті, акції, історичні та літературні години, краєзнавчі уроки, флешмоби, бесіди-тренінги, зустрічі з цікавими людьми) та 606 книжкових виставок та переглядів, організовано 135зустрічей з українськими письменниками. При бібліотеках району успішно працюють 11 клубів та 16 гуртків за інтересами, вільний доступ до всіх видів носіїв інформації надають в 6-ти Інтернет-центрах бібліотечної системи району;

- в Центрі культури та мистецтв Дніпровського району м. Києва, який є осередком проведення культурно-мистецьких заходів на території району, проведено 215 культурно-мистецьких заходів (концертні програми, виставки, літературні вечори, майстер-класи, клубні засідання, Дні відкритих дверей). На сьогоднішній день в Центрі займаються: 9 бюджетних творчих колективів (159 учасників); 5 клубних об'єднань за інтересами, які працюють на громадських засадах (430 учасників); 14 розрахункових колективів (212 учасників). Заклад ефективно впроваджує надання платних послуг та збільшення власних надходжень. Власні надходження за звітний період складають 792,7 тис. грн. Особливим попитом користуються групи ансамбль бального танцю "Сінергія", театр естради та моди "Модний театр", Циркова студія "Шарм", підготовка до школи, проведення фестивалів та конкурсів різного спрямування;

- Театр української традиції "Дзеркало" єдиний в столиці театр районного підпорядкування. Здійснює театрально-концертну та культурно-просвітницьку діяльність шляхом створення та показу вистав українською мовою, що відображає кращі напрямки вітчизняної духовно-культурної спадщини, самобутні звичаї, обряди та українські традиції. Протягом 11 місяців 2017 року Театр зіграв 53 вистав, з яких 10 - благодійні.

Також Оксана Шуригайло окремо зупинилась на питаннях кадрового забезпечення закладів культури, відзначивши, що в них працюють 670 осіб, серед яких: 2 Заслужених артиста України, 1 Народний артист України, 1 Заслужений працівник культури України, 1 Заслужений діяч мистецтв України,

13 викладачів є членами Національної спілки художників України та Національної спілки театральних діячів України, 5 випускників шкіл естетичного виховання є Народними артистами України, 4 колективи отримали звання "Народний художній колектив", 10 колективів отримали звання "Зразковий художній колектив", 35 викладачів мають найвище педагогічне звання "викладач-методист". Середня заробітна плата працівників закладів культури району у 2017 році становить 8161,39 грн, що на 215,8 % більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Зупинившись окремо на оцінці ефективності виконання Комплексної міської цільової програми “Столична культура 2016-2018”, доповідач зауважила, що основна її мета - подальший розвиток національної культури і мистецтва, збереження інфраструктури галузі та її оптимізацію - досягнута. Адже в районі збережено мережу закладів, установ, організацій культури, здійснено заходи щодо її оптимізації та зміцнення матеріальної бази; проведено різноманітні культурно-мистецькі заходи; повністю профінансовано видатки по захищеним статтям тощо.

Наприкінці доповіді Оксана Шуригайло проінформувала про пріоритети розвитку галузі на 2018 рік, серед яких: перетворення бібліотек в "Сучасний бібліотечний простір" для різних верств населення; подальша модернізація закладів культури, впровадження інноваційних методів роботи, розвиток аматорської творчості, традиційного та сучасного мистецтва, шляхом оновлення матеріально-технічної бази та використання новітніх технологій; перевтілення Центру культури та мистецтв Дніпровського району м. Києва в культурний центр міського рівня, шляхом проведення благодійних вистав, міжнародних конкурсів та фестивалів; підтримка талановитої молоді та обдарованих дітей, шляхом організації та проведення фестивалів, конкурсів оглядів народної творчості, культурно-мистецьких заходів. (Презентація виступу)

Про стан роботи з багатодітними родинами Дніпровського району столиці доповів начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Василь Ільєнко. Доповідач проінформував про те, що станом на 01 вересня поточного року в районі зареєстровано 1482 багатодітні сім’ї (в них виховується 4667 дітей), з них: повні сім’ї - 1194; сім’ї, де діти виховуються тільки матір’ю – 285; сім’ї, де діти виховуються тільки батьком – 3.

Василь Ільєнко зауважив, що значна частина неповних багатодітних сімей, нажаль, потрапляє до когорти сімей, що має складні життєві обставини, а відтак є об’єктом уваги Дніпровського районного в місті Києві центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (сьогодні у Центрі на обліку сімей, що опинилися у складних життєвих обставинах, перебуває 54 багатодітні родини). Соціальний супровід, для сімей у складних життєвих обставинах, включає в себе надання соціальної, психологічної, юридичної, медичної та ін. допомоги, в залежності від потреб сім’ї. Також доповідач зауважив, що відділом у справах сім’ї, молоді та спорту ведеться єдиний облік багатодітних сімей району та здійснюється видача (подовження дії) посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім’ї, нагадавши, що ще у 2008 році було сформовано банк даних багатодітних сімей, який постійно оновлюється. Василь Ільєнко відмітив, що посвідчення батьків багатодітної сім'ї та посвідчення дитини з багатодітної сім'ї є документами, що підтверджують їх статус і право на отримання пільг згідно із Законом України «Про охорону дитинства» та іншими актами законодавства. Посвідчення видаються безоплатно. Дітям з багатодітної сім'ї посвідчення видаються з шести років. Статус дитини з багатодітної сім'ї діти мають до 18-річчя, однак ті, які навчаються в школі, ПТУ або ВНЗ до закінчення навчання так само відносяться до складу багатодітної сім'ї. В зв’язку з цим після перевірки документів, що підтверджують навчання дитини відділом здійснюється продовження строків дії посвідчень.

Довідково.

Відділом у справах сім’ї, молоді та спорту:

 

2014 рік

2015 рік

2016 рік

2017 рік

видано посвідчення батьків

182

181

200

222

видано посвідчення дитини

353

346

434

407

подовжено термін дії

208

225

211

206

Для сімей, що отримали відповідні посвідчення багатодітної сім’ї, законодавством України передбачено ряд пільг, а саме:

 • безоплатне одержання послуг з оздоровлення та відпочинку дітей 1 раз на рік (відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей»), зокрема цього року  путівки у виїзні табори отримала 321 дитина з багатодітних сімей.
 • безоплатний проїзд дітей усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі);
 • безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів;
 • знижка при оплаті комунальних послуг (для тих сімей, що підтвердили статус малозабезпечених в Управлінні соціального захисту населення).
 • знижка при оплаті харчування у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах при умові, що сім’я має статус малозабезпеченої та інші.

Також доповідач зазначив, що багатодітними родинами опікується і районний Територіальний центр соціального обслуговування: протягом 2017 року 36 багатодітних малозабезпечених сімей (в них виховується 125 дітей) отримали продуктові набори на суму понад 18,5 тис. грн. та гуманітарну допомогу на суму близько 9 тис. грн.

Окремо Василь Ільєнко зупинився на питанні відзначення жінок району почесним званням «Мати-героїня». В зв’язку з цим доповідач нагадав, що у 2005 році у нашій державі Указом Президента № 963/2004 від 21.08.2004 року «Про внесення змін до Указу Президента України від 29.06.2001 року № 476» було встановлено почесне звання України - «Мати-героїня». Щороку районним відділом у справах сім’ї, молоді та спорту збираються, готуються та подаються до Київської міськдержадміністрації документи щодо присвоєння багатодітним матерям звання «Мати-героїня». Так, у 2016 році в Україні почесне звання «Мати-героїня» отримали 2157 жінок, серед них і 2 мешканки Дніпровського району, в цьому році - 4 мешканки Дніпровського району (956 – по Україні, з них 13 – киянки), наразі подано документи ще на 1 жінку.

Довідково.

Загалом сьогодні почесне звання «Мати-героїня» присвоєно 61 мешканці Дніпровського району міста Києва. Окрім пільг, передбачених для багатодітних сімей, жінки, що отримали це почесне звання мають право на:

 • пенсію за віком після досягнення 50 років і за стажу роботи не менш, як 15 років із зарахуванням до стажу часу догляду за дітьми, але не довше, ніж до досягнення кожною дитиною 3-річного віку;
 • пенсію за особливі заслуги, як надбавку до розміру пенсії, на яку має право особа згідно із законодавством, у розмірі від 20 до 25 відсотків (Закон України від 11.07. 2002 р. № 91-ІV «Про внесення змін до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»);
 • одноразовувинагороду у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб та ін.

Наступне, на чому акцентував увагу Василь Ільєнко, - співпраця із спілками багатодітних родин (у районі діють 3 спілки: Спілка багатодітних сімей «Діана», Об’єднання багатодітних сімей «Орияна», Громадська організація багатодітних сімей «Едельвейс»). Він зазначив, що у співпраці відбувається взаємопідтримка, координація дій та зусиль: за допомогою спілок відділом проводиться інформаційно-консультативна робота, спрямована на підвищення ролі сім’ї в свідомості батьків та дітей, організовуються і проводяться свята та інші сімейні заходи, також спеціалісти відділу мають змогу швидко передавати багатодітним сім’ям інформацію щодо оздоровлення дітей, отримання подарунків до свят та іншу корисну для них інформацію тощо. (Презентація виступу)

Підготовлено відділом з питань інформаційної політики

Перейти до спискуВерсiя для друку