Головна  →  Новини  →  14 грудня 2017

В Дніпровському районі вшанували ліквідаторів Чорнобильської АЕС

В Дніпровському районі вшанували ліквідаторів Чорнобильської АЕС

Щорічно,14 грудня в Україні відзначається «День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС». Це визначено Указом Президентом України № 945/2006 року від 10 листопада 2006 року.
За роки, що минули, ми всі пройшли складний шлях усвідомлення і переосмислення того величезного комплексу проблем, який пов'язаний з використанням високих і, нерідко, небезпечних технологій. Незмінним залишається лише одне – найглибша повага до людей, які закрили собою світ від атомного лиха, що вирвалося зі зруйнованого четвертого блоку Чорнобильської атомної електростанції. Подвиг ліквідаторів неможливо переоцінити – як не можна переоцінити значення того, що вони зробили. Їхній героїзм, патріотизм і професійна майстерність перевірені часом.

Сьогодні, вшановуючи пам'ять героїв-ліквідаторів, Президент України Петро Порошенко поклав квіти до Меморіального кургану героям Чорнобиля на території церкви Святого Архангела Михаїла та пам’ятного знаку "Воїнам Чорнобиля", що на проспекті Миру в Дніпровському районі столиці.

Разом із главою держави у церемонії взяли участь Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак, Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Адміністрації Президента України Валерій Сушкевич, представники Кабінету Міністрів України, Адміністрації Президента України, народні депутати України, заступник голови Київської міської державної адміністрації Микола Поворозник, голова Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації Петро Онофрійчук та його заступники, ліквідатори аварії на ЧАЕС, родичі загиблих героїв Чорнобиля, представники духовенства та громадськості. Вінки та квіти покладені до Меморіального кургану «Героям Чорнобиля» у Києві на пам'ять загиблих. Учасники церемонії вшанували пам`ять загиблих ліквідаторів хвилиною мовчання.

Довідково:

За офіційною статистикою, 1986 року надмірного опромінення зазнали близько 70 тисяч військовослужбовців, а у 1986–1990 роках - майже 240 тисяч. Загальна кількість ліквідаторів (включаючи наступні роки) склала близько 600 000.

Сьогодні на території Дніпровського району проживає 8183 громадян, постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС, з них:

  • 1 422 осіб - постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи І категорії,
  • 3 264 - учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ІІ категорії,
  • 697 - потерпілих від Чорнобильської катастрофи ІІ категорії,
  • 777 - учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ІІІ категорії,
  • 362 - потерпілих від Чорнобильської катастрофи ІІІ категорії,
  • 218 - потерпілих від Чорнобильської катастрофи ІV категорії,
  • 39 - потерпілих від Чорнобильської катастрофи серії Г.

Також в районі проживають 825 дітей, які потерпіли від Чорнобильської катастрофи, 550 дружин (чоловіків), опікунів дітей померлого громадянина із числа ліквідаторів (потерпілих) І категорії (категорії ІІ або категорії ІІІ), смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою та 49 учасників ліквідації інших ядерних аварій (категорії І, ІІ, ІІІ).

30 листопада 1986 було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим енергоблоком, а через два тижні, 14 грудня, головна газета КПРС «Правда» та інші центральні видання СРСР опублікували повідомлення про те, що державною комісією був прийнятий в експлуатацію комплекс захисних споруд четвертого енергоблоку ЧАЕС. Саме дата публікації цього повідомлення, після прочитання якого країна змогла зітхнути спокійно, і стала «Днем вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС».

Двадцять років потому, Президент Віктор Ющенко підписав Указ про встановлення цієї пам'ятної дати в Україні. В указі зокрема говорилося: «Установити в Україні День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який відзначати щорічно 14 грудня, в день завершення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС».

26 квітня 2012 року почалися роботи зі зведення нового саркофага. Нове укриття шириною 150 і 260 метрів має висоту 105 метрів. 29 листопада 2016 року було завершено насування арки, яка накриває четвертий енергоблок. Будівництво нового саркофагу, який розрахований на 100 років, тривало 4 роки і коштувало 1,5 млрд євро.

Інформацію підготовлено відділом з питань інфомраційної політики за матеріалами Управління соціального захисту населення Дніпровської РДА та  president.gov.ua

Перейти до спискуВерсiя для друку