Головна  →  Новини  →  20 грудня 2017

Вітальний тур творчих колективів ЦДЮТ до Дня Святого Миколая для вихованців шкіл-інтернатів

Вітальний тур творчих колективів ЦДЮТ до Дня Святого Миколая для вихованців шкіл-інтернатів

Помітна віха передріздвяного календаря –  свято Миколая. День святого Миколи в Україні є особливо бажаним дитячим святом. Дітлахи знали, що у ніч з 18 на 19 грудня святий Миколай спускається з неба і залишає усім слухняним діткам під подушкою подарунки. А неслухам – різочки. Втім, цього майже ніколи не трапляється. Традиційно на Миколая було заведено працювати на користь інших.

Голова Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації Петро Онофрійчук, заступник голови Алла Загородня та начальник управління освіти Наталія Іваніна відвідали спеціальні школи-інтернати №26, №18,  спеціалізовану школу-інтернат №14 та в рамках новорічно-різдвяної акції привітали дітей зі святом, подарували солодкі подарунки і мандаринки.

 «Дуже втішно робити приємне для дітей, адже вони завжди щиро оцінюють усі зусилля. Коли під час вистави бачиш радісні дитячі усмішки – це найбільша подяка. Малеча сьогодні отримала трішечки більше щастя, позитиву та віри в казку. Нехай ці відчуття будуть із ними завжди», ‒ зазначив голова Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації Петро Онофрійчук.

Казкову новорічно-різдвяну програму підготували для своїх ровесників юні артисти Центру дитячо-юнацької творчості – народний художній колектив «Дніпряночка», народний художній колектив Театр хореографічних мініатюр «Цвіт папороті», народні художні колективи «Сувенір» та «Мрія». Щира вдячність адміністрації, керівникам та дітям творчих колективів, режисерам  і всім співробітникам ЦДЮТ за унікальні сценарії, музику, яскраві сценічні костюми і атмосферу справжньої казки, святковий настрій, які ви подарували сьогодні дітям!

 «Свято святого Миколая - дуже важливий день. Він зігрітий благословенням, добром і радістю. Святого Миколая називають Чудотворцем, і, це правда. Адже саме в цей день виконуються всі найзаповітніші мрії. Від усієї душі вітаємо вас зі святом. Бажаємо міцного здоров'я, успіхів у всіх ваших починаннях, радості і безхмарного щастя. Нехай у ваших домівках панує мир і спокій, нехай вас оточують хороші друзі. Нехай Господь завжди оберігає вас. Менше вам проблем, а більше удачі у всьому» - привітав дітлахів Петро Васильович.

Довідково:

День Святого Миколая — свято з особливим шармом. За легендою, Миколай був покровителем не тільки дітей, а й мандрівників. Православна гілка християнства дане свято відзначає 19 грудня, а католицька трохи раніше — 6 грудня (католики всі свята з постійними датами святкують на 13 днів раніше, враховуючи різницю між юліанським і григоріанським календарем).

День святого Миколая в Україні традиційно відзначають 19 грудня. Відповідно до історії, Микола з’явився на світ в 270 році нашої ери в Патарі. На той час це було найбагатше місто півострова Лікії, що в Середземному морі. Хлопчик з ранніх років виділявся серед інших особливою любов'ю і чуйністю, співчуттям до оточуючих, завжди допомагав бідним, роздавав убогим монети, залишаючи у своїх руках тільки необхідне. За добродушність і милосердя Миколая отримав велику подяку і шану від людей і був піднесений до рангу святих.

В Україну культ Миколи-чудотворця прийшов разом з християнством. Так, під покров святого потрапляють не тільки діти, які в ніч на 19 грудня терпляче чекають подарунків, а й студенти, мандрівники, водії, продавці та моряки.

В деяких країнах вважають, що до дітвори Святий Миколай приходить не один, а з супроводжуючим почтом. В  його числі:

  • двоє янголят — вони повинні інформувати покровителя про слухняних малюків.
  • двоє чортиків, які повідомлять св. Миколаю про всі витівки малечі.

Інформацію підготовлено відділом з питань інформаційної політики за матеріалами Управління освіти Дніпровської РДА

Перейти до спискуВерсiя для друку