Головна  →  Новини  →  11 травня 2017

Відбулася урочиста церемонія підняття прапорів біля Дніпровської РДА з нагоди Дня Європи

Відбулася урочиста церемонія підняття прапорів біля Дніпровської РДА  з нагоди Дня Європи

Напередодні відзначення Дня Європи та з нагоди чергового кроку України до безвізового режиму 11 травня біля будівлі Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації відбулася урочиста церемонія підняття Державного Прапора України та Прапора Європейського Союзу.

Урочистий захід відкрив перший заступник голови Дніпровської райдержадміністрації Віктор Сушінець, який привітав усіх з нагоди свята, що відзначається в Україні та у країнах Європейського Союзу. Цьогоріч ЄС відзначає вже 67-у річницю з моменту свого створення, яке стало результатом прагнення країн Європи, після Другої світової війни, до підтримання миру, цінностей та добробуту європейських країн-членів.

Цей рік є особливим для України, тому що саме зараз відбувається один з важливим етапів наближення до ЄС – отримання безвізового режиму. Сьогодні, 11 травня  Рада міністрів ЄС затвердила законодавчий регламент про внесення України до переліку третіх країн, громадянам яких скасовуються візові вимоги для короткострокових подорожей до країн ЄС (за винятком Великої Британії та Ірландії), а також Шенгенської зони. Далі за процедурою документ мають підписати 17 травня президент Європарламенту Антоніо Траяні та посол Мальти, яка головує в ЄС. Після опублікування безвізовий режим для українських громадян набуде чинності, як планується, 11 червня.

Під звучання Державного Гімну України ветеран АТО, майор Олег Осовський підняв Державний Прапор України. Під  звучання Гімну Європи «Ода до радості» ветеран АТО, лейтенант Олександр Трофімов підняв Прапор Європейського Союзу.

Довідково.

Відповідно до рішення, ухваленого на Саміті Ради ЄС у 1985 році, День Європи відзначається у Європейському Союзі 9 травня. Україна – єдина держава не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається це свято. Відповідно до Указу Президента України від 19 квітня 2003 р. № 339, датою святкування в Україні Дня Європи встановлено третю суботу травня.

Підготовлено відділом з питань інформаційної політики

Перейти до спискуВерсiя для друку