Головна  →  Новини  →  17 серпня 2018

В приміщені Територіального центру відбувся навчальний семінар «Деменція, її ознаки та основи догляду за дементною людиною»

В приміщені Територіального центру відбувся навчальний семінар «Деменція, її ознаки та основи догляду за дементною людиною»

З 14 по 15 серпня у Центральному відділенні Територіального центру соціального обслуговування Дніпровського району столиці в рамках Австрійського проекту "Інклюзія літніх людей через послуги соціального консультування та передану KNOW-HOW в Україну" відбувся навчальний семінар на тему: «Деменція, її ознаки та основи догляду за дементною людиною».

Ініціаторами та організаторами семінару виступила Всеукраїнська благодійна організація "Турбота про літніх в Україні" спільно з Територальним ценром соціального обслуговування Дніпровської РДА за підтримкою фінансування Міністерства соціальної політики Австрії.

У семінарі взяли участь начальник управління праці та соціального захисту населення Дніпровського району Олександра Соя, директор ТЦСО Дніпровського району Людмила Рудковська, керівництво Директор Всеукраїнської благодійної організації «Турбота про літніх в Україні», директори, завідувачі, психологи, фахівці із соціальної роботи, соціальні працівники та соціальні робітники районних та Київського міського Територіальних центрів.

Під час проведення семінару були висвітленні проблеми людей з деменцію, її симптоми, основи догляду за дементними людьми з позиції родичів та професійних груп, які у своїй роботі стикаються з людьми з деменцією. Для присутніх були продемонстровані відеоматеріали, навчальні та практичні рекомендації, які успішно реалізовуються в зарубіжних країнах.

В цілому, семінар пройшов інформативно та з користю для всіх присутніх.

Довідково:

Деме́нція — синдром стійкого порушення когнітивних функцій у результаті органічного ураження мозку. Частота деменції зростає з віком: від 2 % — у віці до 65 років, до 20 % — у людей 80 років і старше.
В Україні на деменцію страждають 63 тисячі людей. Щороку занедужують понад 4,5 тисячі осіб.

Клінічні ознаки деменції:

Порушення короткочасної та довгочасної пам'яті (за даними психіатричного інтерв'ю, суб'єктивного та об'єктивного анамнезів, нейро- та патопсихологічної діагностики).
Принаймні одне з наступного:
  •  порушення абстрактного мислення;
  •  порушення критики, що виявляється як нездатність будувати реальні плани відносно оточуючих, рідних та питань, пов'язаних з роботою;
  •  нейропсихологічні симптоми і синдроми: афазія, апраксія, агнозія («три А»), а також порушення оптико-просторових функцій і конструктивної діяльності;
  •  зміни особистості.

Соціальна дезадаптація у родині та на роботі.
Відсутність проявів делірію в період деменції.
Наявність органічного фактору в історії хвороби (за результатами лабораторних досліджень, аналізів і т. п.).

Інформацію підготовлено відділом з питань інформаційної політики за матеріалами Територіального центру соціального обслуговування Дніпровського району міста Києва

Перейти до спискуВерсiя для друку